Oprawa Muzyczna Uroczystości – Pytania

Poniżej przedstawiam odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z moją ofertą.
Bardzo proszę o dokładne zaznajomienie się z informacjami. Dla Państwa wygody pytania są sortowane według kategorii takich jak: „ Śluby”, „Dla Firm”, “Inne Uroczystości”.

W przypadku dalszych pytań bardzo proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Z przyjemnością odpowiem na wszystkie Państwa pytania.

Polecam również Państwu mój przykładowy REPERTUAR.

Ile utworów może zostać wykonanych podczas Mszy Świętej?

Zwykle wykonuje się pięć utworów podczas ceremonii ślubnej: na Wejście, Ofiarowanie, Komunię, Podpisywanie Dokumentów i Wyjście.

Jak przebiega oprawa muzyczna ślubu kościelnego?

Oprawa muzyczna ślubu kościelnego składa się z części stałych Mszy Świętej, wykonywanych najczęściej przez parafialnego organistę i z części zmiennych tj. pieśni na Wejście, Ofiarowanie, Komunię, Uwielbienie i Wyjście, które wykonuje zaproszony zespół smyczkowy, solista-instrumentalista czy wokalista z towarzyszeniem zespołu lub organów. Części zmienne mogą być także wykonane bez akompaniamentu organów. Warto każdy pomysł przedstawić najpierw księdzu i organiście, by cała ceremonia odbyła się perfekcyjnie i przy tym bez niepotrzebnych nerwów. Kolejną ważną kwestią jest dobór repertuaru. Nie każda parafia bowiem może wyrazić zgodę na wykonanie świeckich utworów podczas ceremonii ślubnej. W niektórych przypadkach będzie trzeba dokonać wyboru spośród pieśni liturgicznych.

Gdzie świadczę swoje usługi?

Świadczę usługi na terenie województwa pomorskiego, a także na specjalne zamówienie poza jego granicami.

Jak wygląda sprawa akompaniamentu?

Mogę współpracować z parafialnym organistą , zaprosić do współpracy zaprzyjaźnionego profesjonalistę lub wykonać utwory a capella (bez towarzyszenia instrumentu). Zależy to od życzenia Państwa i ustaleń w parafii.

Czy parafialny organista musi wiedzieć o mojej obecności?

Z całą pewnością, ponieważ niezbędny jest kontakt w celu ustalenia repertuaru i ewentualnej próby przed ceremonią ślubną. Takie przygotowanie zapewni sprawną współpracę i profesjonalne przygotowanie oprawy muzycznej ślubu kościelnego.

Czy znam jakiś innych godnych polecenia muzyków?

Wieloletnie doświadczenie w organisowaniu opraw muzycznych oraz wykształcenie muzyczne sprawiają, że mam kontakt z wieloma świetnymi, profesjonalnymi organistami i innymi instrumentalistami. Dzięki temu mogę zapewnić ich udział w Państwa zaślubinach oraz profesjonalne doradztwo w sprawie REPERTUARU.

Czy mogę wykonać utwór, który nie został wymieniony w moim repertuarze?

Tak. Jednak ważne jest, by taka informacja została przekazana odpowiednio wcześniej, co zagwarantuje dobrą aranżację utworu. Jestem otwarta na Państwa sugestie i pomysły oraz z miłą chęcią poszerzę swój repertuar.

W jaki sposób mam dokonać zapłaty?

Płatności z tytułu zaliczki można dokonać przelewem na podany przeze mnie rachunek bankowy lub gotówką podczas osobistego spotkania. Pozostałą część honorarium można przekazać również przelewem lub gotówką najpóźniej w dniu ceremonii (bezpośrednio przed nią).

Czy koszt oprawy ceremonii ślubnej zależy od liczby wykonywanych utworów?

Koszt oprawy muzycznej ślubu kościelnego jest stały i niezależny od liczby wykonywanych przeze mnie utworów w ramach części zmiennych Mszy Świętej.

Jaką muzykę wybrać na uroczystość ślubu?

Z miłą chęcią służę pomocą w doborze repertuaru ceremonii ślubnej. Z przyjemnością także uzupełnię oprawę muzyczną o Państwa sugestie i pomysły, które następnie zostaną uzgodnione z proboszczem parafii i organistą.

Jak wygląda oprawa muzyczna ŚLUBU CYWILNEGO?

Podczas ślubu cywilnego muzyka towarzyszy na Wejście, Podpisywanie oraz Wyjście państwa młodych. Można również uprzyjemnic gościom oczekiwanie na uroczystośc oraz podczas składania przez nich życzeń.

Co się gra na zaręczynach?

Oczywiście, wszystko zależy od indywidualnych życzeń klienta. Najwięcej wzruszeń wywołują utwory wybrane przez wzgląd na ich wspomnieniowy charakter. Ulubiona piosenka zagrana przez duet skrzypcowy, skrzypcowo-wiolonczelowy, czy skrzypcowo-wokalny uświetni chwilę zaskoczenia ukochanej i sprawi, że zaręczyny staną się jednym z najpiękniejszych wspomnień zakochanych.

Kiedy gra się na pogrzebie?

Towarzyszymy Państwu podczas mszy żałobnej, składania kondolencji i w drodze na miejsce wiecznego spoczynku. Do oprawy muzycznej uroczystości pogrzebowej oferujemy przygotowanie specjalnego repertuaru w wykonaniu solisty i skrzypiec.

Co gra się na pogrzebie?

Staramy się wypowiedzieć muzyką to, co gra w naszej duszy, także te smutne chwile, kiedy przytłacza przygnębienie po stracie kogoś bliskiego, dlatego też oferujemy oprawę muzyczną pogrzebu z udziałem duetu smyczkowego lub solisty-instrumentalisty.
Utwory, które mogą być wykonane podczas pogrzebu: Ave Maria Bacha – Gounoda, Schuberta lub Cacciniego, Aria na strunie G Bacha, Panis Angelicus Francka, Largo z opery Haendla, Wokaliza Wojciecha Kilara, Preludium c-moll Chopina, Sarabandę e-moll Corelliego oraz utwory filmowe (takie jak Requiem For A Dream, Gabriel’s Oboe) bądź Nothing Else Matters czy Barkę.

Co gra się w czasie błogosławieństwa?

Najczęściej wykonuje się takie utwory jak: Serdeczna Matko, Ave Maria, Aria na strunie G lub inny repertuar zależny od upodobań klienta. Błogosławieństwo to jeden z najbardziej wzruszających momentów w dniu uroczystości ślubnej. Chwila zarówno ważna dla Państwa Młodych, jak i ich rodziców, dlatego też warto podkreślić ten czas lekkim tłem muzycznym, by nie rozpraszać uwagi zgromadzonych. Z uwagi na kameralny i intymny charakter wydarzenia doskonale sprawdzi się duet smyczkowy lub solista.

Chcielibyśmy uświetnić naszą uroczystość ślubną udziałem solisty, ale nie mamy kontaktów w tym środowisku.
Czy możemy liczyć na pomoc w znalezieniu kompetentnej osoby?

Jak najbardziej – z przyjemnością Państwu pomogę oraz zaproponuję muzyków różnych specjalności.

Z jaki organistami współpracuję?

Moja wieloletnia działalność w branży muzycznej zaowocowała trwałym kontaktem z wieloma świetnymi i profesjonalnymi organistami. Współpracuję z kilkoma znakomitymi organistami, wykształconymi na poziomie szkolnictwa wyższego w zakresie wykonawstwa muzyki organowej, akompaniamentu i improwizacji, którzy łącząc działalność koncertową z praktyką opraw muzycznych uroczystości kościelnych, stale doskonalą swój warsztat pracy.

Jak się mam dowiedzieć, czy ma Pani wolny termin i jaki jest koszt oprawy muzycznej?

Najlepszym sposobem jest kontakt telefoniczny lub mailowy.

W jaki sposób możemy zarezerwować termin u Pani?

Rezerwacja terminu dla Państwa następuje poprzez wypełnienie formularza rezerwacyjnego oraz wpłatę zaliczki na poczet przyszłej usługi.

Jak wcześnie przyjeżdża Pani przed uroczystością?

Zazwyczaj jestem 15-30 minut przez uroczystością w zależności od rodzaju uroczystości i zamówienia.

Czy potrzebuję przygotować coś na uroczystość?

Oprawa muzyczna wymaga niewielkich nakładów technicznych. Potrzebuję krzesło dla każdego muzyka. Instrumenty muzyczne są bardzo delikatne oraz drogie, dlatego ważne aby oprawa muzyczna odbywała się w warunkach, gdzie nie zostaną zniszczone (np. deszcz)

Kto może wystawić referencje na Pani stronie internetowej?

Referencje wystawiają zadowoleni klienci indywidualni lub korporacyjni, którzy w ten sposób chcą mi podziękować za piękną oprawę muzyczną ich uroczystości.

Czy potrzebne jest nagłośnienie dla zespołu smyczkowego?

Zespół smyczkowy zwykle nie wymaga dodatkowego nagłośnienia w niedużych przestrzeniach. Wyjątek stanowią koncerty w przestronnych salach konferencyjnych, bankietowych i hotelowych. Każdorazowo rodzaj nagłośnienia ustalany jest indywidulanie, zależnie od liczby zaproszonych gości, warunków akustycznych pomieszczenia, możliwości finansowych organizatora i rodzaju występu.
Jeśli zapadnie decyzja co do konieczności nagłośnienia koncertu, niezbędne będzie przeprowadzenie próby technicznej około 1,5 – 2 godziny przed czasem występu.

Noclegi i dojazdy

Zespół dojeżdża głównie na terenie województwa pomorskiego, a także na specjalne zamówienie poza jego granicami. W koszty występu wliczane są koszty dojazdu.
Koszty noclegu zostają wliczone, jeśli miejsce koncertu jest oddalone o więcej niż 200 km od miejsca wyjazdu zespołu.
W każdym przypadku klient zostanie poinformowany o istniejących dodatkowych kosztach, jeśli takie się pojawią.